ЖКГ

ЯК ВИРІШУВАТИ КОМУНАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ?   

ЯК ВИРІШУВАТИ КОМУНАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ?

 

Майже кожного дня споживачі житлово-комунальних послуг стикаються з проблемами. З 1 травня до них додалися ще й непорозуміння щодо оформлення субсидій на оплату ЖКП, оскільки урядом був введений новий порядок їхнього надання.

Відповіді на запитання надає Мінсоцполітики.

 

Питання 1:

Скільки часу відводиться чиновникам на розгляд питання – надавати чи ні конкретній людині субсидію? Час рахується з моменту відправки документів поштою, чи з дня отримання? Як я дізнаюся, чи надано мені субсидію?

 

Відповідь:

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом  десяти днів після подання заяви та отримання відомостей:

від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їх вартість;

від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб;

від ДФС, ПФУ – про доходи.

Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії.

 

Питання 2:

Люди побоюються, що дані про їхній майновий стан, які потрібно вказувати у деклараціях для отримання субсидій, будуть тим чи іншим чином використані проти них співробітниками Державної фіскальної служби. Чи планують органи соціального захисту обмінюватися інформацією про доходи і майно громадян з фіскалами, зокрема чи передаватимуть таку інформацію до ДФС?

 

Відповідь:

На запит органу соціального захисту населення ДФС надає інформацію про доходи громадян. При цьому надання будь-якої інформації до ДФС не передбачено.

 

Питання 3:

У будинку зареєстровані 4 особи, але реально проживають лише 2.

1) Чи потрібно разом з заявою та декларацією на отримання субсидії подавати якісь документи, які підтверджують відсутність цих двох осіб?

2) Як називається цей документ?

3) Хто має право (і обов’язок) його видавати?

4) Чи може цей документ видати селищна рада?

 

Відповідь:

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних держадміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

 

Таким чином, у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).

 

За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання щодо нарахування плати на фактично проживаючих осіб необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.

 

Питання 4:

Я прописаний у квартирі один, але проживаю в ній із сім'єю. У такому разі в заяві на субсидію мені вказувати усіх членів сім'ї, чи тільки себе? І ще одне запитання. Якщо я оформлю субсидію, а в майбутньому у мене зміниться на краще матеріальний стан – як я зможу відмовитися від субсидії?

 

Відповідь:

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. При заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб. Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з заявою про відмову від участі в програмі житлових субсидій.

 

Питання 5:

Чи можна оформлювати субсидію на житлову площу, де людина не зареєстрована, а лише є її власником і проживає там?

 

Відповідь:

Житлова субсидія призначається за місцем реєстрації.

 

Питання 6:

Яку суму доходу вписувати в декларацію? У роз'яснені сказано так: сума доходу мінус податок з доходів фізосіб. А чи враховувати єдиний соцвнесок і військовий збір, а також пільгу, яку отримують при нарахуванні зарплати, і тільки після відмінусування якої вираховується податок з доходу фізосіб? Чи, може, в декларації писати суму доходу що отримана на руки?

 

Відповідь:

Для призначення субсидії враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.

 

Питання 7:

Які дані в декларацію вносити фізичним особам підприємцям?

 

Відповідь:

Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних - на підставі Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності протягом календарного року.

 

Питання 8:

Я живу в квартирі моєї матері, живу окремо і самостійно сплачую всі послуги. Я тут прописана із дітьми, частина рахунків оформлена на мене, а частина – на матір. У квартирі, яка належить мені, проживає окремо мій дідусь, який там прописаний, і тут така сама ситуація: частина рахунків оформлена на нього, а частина на мене. При цьому кожен з нас хоче отримати субсидію. Як в такому разі заповнити заяву, щоб в УП та СЗН не було причин для відмови?

 

Відповідь:

Особові рахунки по сплаті всіх житлово-комунальних послуг мають бути відкриті на одну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні.

 

 

 

НОВАЯ ВОЛНА РОСТА ПОТРЕБИТЕЛЬСКОЙ ИНФЛЯЦИИ УДАРИТ ПО КОШЕЛЬКУ УКРАИНЦЕВ

За апрель 2015 г. показатель инфляции обновил исторический максимум. В этот период потребительские цены выросли на 14% или до 61% в годовом выражении

 

В апреле потребительская инфляция по сравнению с мартом выросла на 14%, говорится в отчете Государственной службы статистики. За последние двенадцать месяцев цены выросли на 61% (с начала 2015 года — на 37,1%), против 45,8% в марте, таким образом обновив исторический максимум. Ускорение инфляции связано с повышением коммунальных тарифов для населения с 1 апреля (рост на 109,7% относительно марта). В частности, существенно выросли цены на природный газ — на 453,4%. В абсолютных величинах стоимость голубого топлива для приготовления пищи и подогрева воды подорожала с 1,18 грн — 1,3 грн до 7,19 грн за кубометр. Кроме того, цены за электроэнергию выросли на 33,6%.

 

Замедлился рост цен на все виды продуктов — он составил 4,4%, против 15,6% в марте. Из всей продуктовой корзины подешевели яйца (на 7,2%) и сахар (на 5,3%). «После укрепления гривны все, кто с отставанием повышал цены на хлеб и хлебобулочные изделия во время роста цен на муку, зафиксировали их на одной отметке. Так что к концу месяца темпы роста значительно упали», — говорит гендиректор объединения «Укрхлебпром» Александр Васильченко. По данным Минэкономразвития, за последнюю декаду апреля цены на хлеб выросли не более чем на 0,2%, мука подешевела на 1,9%, сахар — на 2,4%, а подсолнечное масло — на 1,1%. Кроме того, в апреле из-за удешевления масел и топлива, а также автомобилей цены на транспорт снизились на 4,3%.

 

Неожиданным для рынка стало столь значительное повышение показателя инфляции для природного газа. Главный экономист ИК Dragon Capital Елена Белан напоминает, что в меморандуме, который подписывало украинское правительство с МВФ, говорится, что цена на газ для населения в среднем должна увеличиться на 285%. “Такое расхождение с данными Госстата связано с методологией, которую он использует при расчете. В частности, учитываются только многоквартирные дома, а они не подпадают под льготные тарифы, действующие в зимний период, хотя согласно данным «Нафтогаза», доля домохозяйств, которые подпадают под льготы, составляет около 56%», — говорит госпожа Белан. Речь идет о тарифе, применяемом с 1 октября по 30 апреля — во время отопительного сезона. Если объем потребления газа не превышает 200 кубометров в месяц, то стоимость составляет 3,6 грн/кубометр, а если потребление превышает эту отметку — 7,1 грн/кубометр. По словам госпожи Белан, логично было бы уточнить методологию — например, во время переоценки весовых коэффициентов, которая происходит один раз в год — в июле.

 

В дальнейшем эксперты ожидают замедления темпов инфляции. «Резких повышений тарифов до конца года не ожидается. Если не будет изменений курса валют или других экономических, политических потрясений, то к концу года мы прогнозируем инфляцию в пределах 30-40%», — говорит глава аналитического отдела ИК Eavex Capital Дмитрий Чурин. Между тем за четыре месяца потребительские цены выросли на 37,1% (см. инфографику). «Соответственно, чтобы выйти хотя бы на показатель 40%, в последующие месяцы темпы инфляции не должны превышать 3% или вовсе должна быть дефляция», — отметил Александр Васильченко. Руководитель аналитического департамента ИК Concorde Capital Александр Паращий, в свою очередь, прогнозирует, что осенью ожидается небольшая дефляция за счет перехода на расчеты за газ по тарифам, действующим в зимний период.Создан 11 мая 2015